Moravian instruments
Vyhledávání
Hlavní menu
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Obchodní partneři
Produkty
Programový systém Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a  osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké CCD kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Control Web online
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Rady pro tvorbu aplikací


Hlavní stránka  Produkty  Programový systém Control Web  Články

FMI driver pro Control Web
 Tento ovladač je k dispozici zdarma a umožňuje aplikacím v prostředí systému Control Web využívat simulační modely vytvořené v jazyce Modelica.

FMI je standardem pro rozhraní sloužící k výměně matematicky vyjádřených výpočetních modelů a simulátorů. Matematický model vyvinutý pomocí jednoho nástroje a exportovaný do tzv. balíčku FMU je možné použít a spustit v jiných nástrojích, které FMI rozhraní podporují. Control Web s pomocí zmíněného driveru se stává potenciálním příjemcem modelů podle standardu FMI (co-simulation). FMI je spjat s modelovacím jazykem Modelica. Exportem modelu ze zdrojového jazyka Modelica do FMU si autor ponechává know-how zdrojového kódu modelu, ale zároveň umožní jeho spouštění a použití dalšími uživateli. Analogií je např. export ze zdrojového kódu programu v C++ do knihovny DLL nebo do spustitelného EXE souboru. FMU je používán např. v automobilovém průmyslu, kdy dodavatelé různých komponent dodají výrobci auta prototypy ve formě FMU. Tyto FMU se při návrhu používají k simulací různých scénářů v počítači a celkový návrh se tak optimalizuje ještě dřív, než se začne s fyzickou výrobou prototypu.

Autorem ovladače je pan Tomáš Kulhánek a vše, včetně zdrojových textů je zdarma ke stažení zde: https://github.com/TomasKulhanek/Physio.FmiDriver4CW/releases/tag/15.04

 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302