Moravian instruments
Vyhledávání
Hlavní menu
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Obchodní partneři
Produkty
Programový systém Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a  osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké CCD kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Control Web online
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Rady pro tvorbu aplikací


Hlavní stránka  Produkty  Průmyslový počítačový systém DataLab  DataLab PC/IO

DataLab PC/IO
 Přímo do skříně počítačů DataLab PC je možné zabudovat jednotku průmyslových vstupů/výstupů DataLab IO. Veškeré výhody jednotek DataLab IO (např. volnost konfigurace počtu a typů měřených a nastavovaných signálů zásuvnými moduly, rychlost komunikace, Plug and Play konfigurace apod.) jsou tak k dispozici přímo pro průmyslový počítač.

DataLab PC/IO je označení počítače DataLab PC se zabudovanou jednotkou DataLab IO. Od standardních počítačů DataLab PC se liší jen horním krytem, který tvoří mechanickou oporu pro I/O jednotku a zpřístupňuje svorkovnice jednotlivých modulů. Veškerá propojení I/O jednotky s počítačem (USB komunikace a napájení) jsou interní a není tedy nutná žádná další kabeláž. Ke komunikaci jsou využívány interní rozhranní a USB konektory na čelním panelu počítače nadále zůstávají k dispozici pro další periferie.

DataLab PC/IO

Jako DataLab PC/IO mohou být konfigurovány všechny typy počítačů DataLab PC. Technické specifikace jednotlivých typů jsou shodné a můžete je nalézt v popisu počítačů DataLab PC. Rovněž technické specifikace jednotek DataLab IO naleznete v jejich popisu.

Vzhledem k tomu že I/O jednotka zabírá místo u standardních počítačů vyhrazené pro pevný disk, je nutno požít konfiguraci počítače bez pevného disku. Operační systém tedy musí být zaváděn z Compact Flash (CF) karty a rovněž aplikace musí být umístěna na CF kartě. Těmto požadavkům zcela vyhovuje systém Windows XP Embedded, který nabízí plnou kopmatibilitu se systémem Windows XP Professional a navíc umožňuje nasazení v zabudovaných aplikacích (nevyžaduje k běhu pevný disk). Pod Windows XP Embedded mohou bez problémů běžet veškeré programy a ovladače pro systém Windows XP, tedy také Control Web Runtime.

Přítomnost jednotky DataLab IO v těle počítače ale nepředstavuje žádná další omezení. K DataLab PC/IO je možné zcela volně připojovat další I/O jednotky, průmyslové automaty a další zařízaní jako ke standardnímu PC. Ovladač jednotek DataLab IO pro systém Control Web je dodáván zdarma.

DataLab PC/IO 1604 
Průmyslový počítač DataLab PC/IO 1604 se čtyřjádrovým procesorem a CPU modulem jednotky DataLab IO4 (více...)
DataLab PC - Prohlášení o shodě
 Prohlášení o shodě pro DataLab PC [pdf] (stáhnout...)
DataLab IO/USB - Prohlášení o shodě
 Prohlášení o shodě pro DataLab IO/USB (stáhnout...)
 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302